www.mane-reality.cz

www.mane-reality.cz - Byty na Šumavě, Zadov-Churáňov (22.02.2024 - 07:41)

Reality České Budějovice a jižní Čechy

Developerské projekty > Byty na Šumavě, Zadov-Churáňov

Lokalita

Turistika na Šumavě

Šumavská příroda je prověřována v letní i zimní sezóně mnohými turisty, kteří se každoročně vracejí zpět na její cyklostezky, turistické stezky, běžkařské trasy nebo sjezdovky. Jako jeden z posledních zachovaných přírodních celků i jako jeden z nejrozsáhlejších lesních komplexů je tento ráj nazýván právem Zeleným srdcem Evropy.

Místy až mystická krajina - rozlehlé náhorní planiny s horskými smrčinami jako někde na severu Evropy připomínající nordické státy, zádumčivá rašeliniště - slatě na náhorních plošinách Šumavských Plání, luhy v údolní nivě Vltavy, ledovcová jezera ve strmých ledovci vymodelovaných karech pod hraničním hřebenem, nabízejícím zase výhled až k alpským ledovcům.

Šumavský ráj pro lyžaře

Na Zadově se nachází lyžařský areál pro sjezdové i běžecké lyžování. Ve sjezdařském areálu je celkem 7 sjezdovek (délka 4,5 km, většinou lehké až střední obtížnosti), 4 vleky a 2 lanovky. Běžecký stadion se nachází na horním okraji Zadova, v těsné blízkosti Churáňovského vrchu, v sezóně se tu udržují závodní běžecké tratě v délce od dvou do patnácti kilometrů.

V roce 1978 tu byly postaveny také na svou dobu moderní skokanské můstky, v roce 1993 byla vrcholová plošina můstku ve výšce 32 m nad zemí zpřístupněna turistům a několik let sloužila jako vyhlídková věž. V současnosti je však uzavřena.

Letní sezóna

V okolí Zadova je velké množství značených cyklostezek a turistických tras. K nim patří i 7 km dlouhá naučná stezka kolem Churáňovského vrchu, která začíná u hotelu Churáňov a odtud vede po horských loukách ke Klostermannovým skalám. Ze stezky se otevírají výhledy na stašskou kotlinu, Vimperskou vrchovinu, Javorník, Vacovsko, Věnec, Kohoutovou, vzadu kopce u Vodňan.

 

V blízkosti najdete...

0 Ski areál Zadov

Na Zadově se nachází lyžařský areál pro sjezdové i běžecké lyžování. Ve sjezdařském areálu je celkem 7 sjezdovek (délka 4,5 km, většinou lehké až střední obtížnosti), 4 vleky a 2 lanovky. Běžecký stadion se nachází na horním okraji Zadova, v těsné blízkosti Churáňovského vrchu, v sezóně se tu udržují závodní běžecké tratě v délce od dvou do patnácti kilometrů, takže pokud jste vášnivými lyžaři tak zde nebudete mít nouzi o kvalitní sjezdovky a běžecké dráhy.

1 Restaurace Zadov

Restaurace s nabídkou české i mezinárodní kuchyně. Kapacita je 90 míst, takže pokud se vám nebude chtít někdy vařit určitě se zde dobře najíte.