www.mane-reality.cz

www.mane-reality.cz - Tereziiny Lázničky, Nové Hrady (28.05.2022 - 19:38)

Reality České Budějovice a jižní Čechy

Developerské projekty > Tereziiny Lázničky, Nové Hrady

Tereziiny Lázničky, Nové Hrady

O projektu

Tereziiny lázničky, donedávna provozované jako Wellness penzion nabízející ubytování v celkem osmi dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím. Tereziiny lázničky nejsou vhodné pouze pro investora uvažujícího provozovat Wellness penzion, ale nabízí se zde i možnost provozovat lékařskou kliniku či sanatorium.

 

Wellness penzion v anglickém parku

V katastrálním území města Nové Hrady se nalézá přírodní anglický park zvaný Terčino údolí, tento byl prohlášen již v roce 1949 za Národní přírodní rezervaci. Součástí tohoto nádherného parku vybudovaného v duchu sentimentalismu v r. 1756 hrabětem Janem Nepomukem Buquoy je nejen známý Terčin vodopád z  r. 1817, ale taktéž Tereziiny lázničky, donedávna provozované jako Wellness penzion nabízející ubytování v celkem osmi  dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím. Celková kapacita Wellness penzionu byla 25 lůžek.

 

Tereziiny lázničky

Krásná stavba s dokonale symetrickou architekturou tvoří centrum anglického parku Tereziina údolí. Stavbu nechala postavit hraběnka Terezie Buquoyová v empírovém stylu v roce 1788. Chateau nazvala po svém otci Václavu Paarovi Václavovy lázně. Lázeň je řešena ve stylu romantických staveb jako krápníková jeskyně.
Po smrti hraběnky byl celý park i Lázničky pojmenovány na její památku - Tereziiny lázničky.

Objekt je připraven k rekonstrukci na lázeňský penzion s kapacitou 40 míst. / Je možno rozšířit až na 60 lůžek /

Kromě pokojů projekt zahrnuje vnitřní restauraci pro 70 hostů, venkovní restauraci, kuchyni se zázemím, masážní pokoje, wellness oázu se saunou, sluneční terasou nad říčkou Nežárka, fitness centrum, salón krásy, vnitřní zahradu s fontánou, dětské hřiště a potřebné technické zázemí.

Na rekonstrukci je vydáno pravomocné stavební povolení a byla již zahájena přestavba.

Historická památka je k prodeji včetně kompletní projektové dokumentace na rekonstrukci se stavebním povolením.
Cena k jednání 390 000 EUR

 

Aktivní odpočinek v bezprostředním okolí

Lokalita nabízí nepřeberné množství aktivit, cykloturistiku, jízdu na koni a aquacentrum vzdálené pouhých 15km. Pro milovníky zimních sportů lyžařská střediska Harmanschlag a Karlstift. Vlastní areál Lázniček se skládá ze dvou křídel půdorysného tvaru L, budovy jsou zastřešené rekonstruovanými valbovými střechami s krytinou z betonových tašek. Byla zde zahájena citlivým způsobem rekonstrukce dle projektové dokumentace, která je novému majiteli k dispozici. Dále pak je předmětem prodeje objekt vlastních lázní, který se nachází ve středové ose mezi ubytovacími objekty. V přízemí objektu A byla umístěna restaurace s gastronomickým zázemím s kapacitou 40 míst. Objekt B sloužil jako ubytovací zařízení.

Tereziiny lázničky nejsou vhodné pouze pro investora uvažujícího provozovat Wellness penzion, ale nabízí se zde i možnost provozovat lékařskou kliniku či sanatorium.

karl

hrad

zamek

Hrabě Karl Bonaventura Buquoy

Původní majitel panství

Státní hrad Nové Hrady
Zámek Nové Hrady