www.mane-reality.cz

www.mane-reality.cz - Pozemky Pasečná (16.07.2024 - 15:26)

Reality České Budějovice a jižní Čechy

Developerské projekty > Pozemky Pasečná

Lokalita

Osada leží v Chráněné krajinné oblasti Šumava mezi Lipenskou přehradou a státní hranicí s Rakouskem. Vhodné pro turisty, cykloturisty, rodiny s dětmi, rybáře, houbaře a pro lidi, kteří hledají odpočinek uprostřed přírody.

Objekt leží na ideálním místě pro aktivní odpočinek. V okolí je velké množství tras pro pěší a cyklisty, jak na české tak i na rakouské straně. Vhodné pro milovníky přírody, vyskytuje se zde velké množství chráněných druhů rostlin a živočichů, v okolí můžete potkat jelena, rysa nebo i losa. V nedaleké blízkosti lokality se nachází velmi zajímavá  místa Svatý Tomáš (2 km), Kobylnice (7 km), Lipno nad Vltavou – nachází se při vodní nádrži Lipno. Lipno nad Vltavou má charakter letního turistického letoviska, které nabízí širokou škálu služeb a sportovního vyžití. V létě můžete na vodní nádrži provozovat windsurfing a jachting.

Lipno nad Vltavou je atraktivní i v zimě. V okolí se nachází ski areál Lipno-Kramolín (9 km), Přední Výtoň (4 km), Frymburk (7 km), Kovářov (8 km), Golfový areál - Slupečná 15 km, Krytý bazén aquapark - Lipno nad Vltavou 13 km, rybaření, ráj pro houbaře, sběr lesních plodů. Hrad Rožmberk 30 km, zřícenina hradu Vítkův kámen 4 km, zámek v Českém Krumlově 35 km, klášter ve Vyšším Brodě 20 km, Schwarzenberský kanál 7 km, vyhlídka a hvězdárna na Kleti 40 km.