www.mane-reality.cz

www.mane-reality.cz - Nízkoenergetické domy Líbeznický Dvůr (28.05.2022 - 18:39)

Reality České Budějovice a jižní Čechy

Developerské projekty > Nízkoenergetické domy Líbeznický Dvůr

Nízkoenergetické domy Líbeznický Dvůr
Nízkoenergetické domy Líbeznický Dvůr

O projektu

Společnost KM DEVELOPERS s.r.o., člen skupiny MANE, dokončuje výstavbu 42 nízkoenergetických a pasivních domů v blízkosti Prahy.

Nízkoenergetické domy u Prahy

Společnost KM DEVELOPERS s.r.o., člen skupiny MANE, dokončuje výstavbu 42 nízkoenergetických rodinných domů v blízkosti Prahy. Nízkoenergetické domy se nachází v obci Líbeznice, která disponuje kompletní občanskou vybaveností.

Dopravní obslužnost lokality

Dopravní obslužnost je zajištěna jednak Pražskou integrovanou dopravou - PID autobus - metro C Ládví (do 10 minut) a jednak napojením na dálnici D8 (5 minut). V blizkosti obce (10 minut autem) jsou situovány rovněž Obchodní centrum Letňany včetně krytého bazénu a supermarket Globus v Čakovicích.
Vlastní lokalita se nachází uprostřed obce a svým charakterem respektuje okolní zástavbu-rodinné domy. Veškerá občanská vybavenost je dostupná pěšky do 5 minut.

 

Řešení nízkoenergetických domů

Pořizovací cena nízkoenergetických rodinných domů výrazně nepřevyšuje cenu běžné výstavby a úspora energií nutných pro vytápění je v řádu desítek procent.

Nízkoenergetickými domy jsou dle ČSN 730540:2 považovány budovy s roční měrnou spotřebou tepla na vytápění nepřesahující 50 kWh/(m2a) s využitím velmi účinné otopné soustavy. Řadové rodinné domy, jejichž stavební řešení snížuje plochu obvodových konstrukcí, kterými dochází k hlavním tepelným ztrátam, jsou pro nízkoenergetickou výstavbu velice výhodné.